#2014-01-08 01:57:17 

cysterna1992

Użytkownik

Witam : ) Jestem inwalidką, niestety w Polsce non stop stykam się z różnorodnymi barierami architektonicznymi. Do tego obecnie doszło, że nie mogę wybrać się sama do centrum. A już do reszty denerwuje mnie to, że łazienki nie mają potrzebnego oprzyrządowania. Jestem ciekawa, kochani forumowicze, czy wiecie w co powinna być wyposaż to taki mały teścik : )
#2014-01-08 03:27:10 

charlie

Użytkownik

Ja wcale nie rozumiem, czemu niektóre łazienki nie są dostosowane dla ludzi nie w pełni sprawnych, to jest okropność! Toaleta musi mieć w szczególności mocne i funkcjonalne poręcze, bo każdy inwalida musi się w niej poczuć bezpiecznie. Ten kłopot leży mi na sercu, bo moja przyjaciółka jest nie w pełni sprawna. Wychodzimy zazwyczaj razem i cholera mnie bierze, gdy jakaś toaleta nie jest właściwie wyposażona.

#2014-01-08 03:37:44 

Poznańczyk14

Użytkownik

Na pewno brak uchwytów dla osób niepełnosprawnych jest dużym utrudnieniem. Kiedy jeszcze się uczyłem, wcale nie mówiło się o niepełnosprawnych, dlatego też znajomi ze szkoły wyśmiewali mnie. To były trudne lata, co odbiło się na mojej psychice. W łazienkach też nie było żadnych poręczy. Obecnie niepełnosprawni są bardziej tolerowani, jednak daleko nam do doskonałości. 
#2014-01-08 05:34:10 

maska

Użytkownik

W domu naszych niepełnosprawnych przyjaciół chcieliśmy zamontować uchwyty dla niepełnosprawnych. Prosili nas o to już znaczny czas, wreszcie z małżonkiem znaleźliśmy co nieco czasu. Wspólnie wybraliśmy uchwyty w sklepie internetowym Globalsanit, jak również ole.pl. Artykuły były najwyższej jakości. Nasi koledzy opowiadają nam, że przyrządy są mocno wykonane i bardzo uproszczają im codzienne funkcjonowanie. A my cieszymy się razem z nimi.
#2014-01-08 06:28:41 

śluza

Użytkownik

W mojej opinii toaleta dla osób nie w pełni sprawnych powinna koniecznie posiadać poręcze. Jest to z pewnością warunek konieczny, bo taki inwalida częstokroć nie chodzi o własnych siłach. Wiem, że mocne uchwyty proponuje firma Anares bądź Globalsanit. Na stronie www jest znacznie więcej informacji. Wielu moich znajomych korzystało z propozycji tych spółek, i opowiadają, że są one godne uwagi. 
#2014-01-08 08:32:01 

kejs

Użytkownik

Dla mnie samego istotne w wyposażeniu łazienki są poręcze dla ludzi niepełnosprawnych. Dzięki nim mogę sam poradzić sobie w łazience. To dla mnie znacznie udogodnienie. Moim skromnym marzeniem jest to, aby wszystkie łazienki miały takie udogodnienia. Kiedyś byłem za granicą, tam nieomal każda łazienka miała potrzebne wyposażenie. Nie mogłem wyjść z podziwu. Tymczasem tutaj w naszym kraju jest różnie, ale wydaje mi się, że jest dużo lepiej niż kiedyś.
#2014-01-08 10:13:27 

KasiaXXX

Użytkownik

Powinienem powiedzieć, że ciekawa pogawędka się wywiązała : ) Prywatnie dawniej jeździłam na wózku, dlatego wiem jak ważne są poręcze wykorzystywane przez niepełnosprawnych w łazienkach. Uważam jednakże, że wszystko zmienia się na lepsze.
#2014-01-08 10:56:13 

TUR

Użytkownik

Podstawowym wyposażeniem do wc dla osoby niepełnosprawnej powinny być uchwyty. Kiedyś nad tym się nie zastanawiałem, ale po wypadku samochodowym mojej ukochanej nasze życie diametralnie się odmieniło i musieliśmy wykonać remont. Nie miałem pojęcia jak to zrobić. Aż pewnego razu spacerując ulicą otrzymałem ulotkę na której był napisany adres strony online Poreczelazienkowe.pl – wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych. W domu zajrzałem na nią, a tam było prezentowane wyposażenie do łazienek dla ludzi niepełnosprawnych. Byłem szczęśliwy. Wszystko kupiłem i w ciągu tygodnia ten asortyment doszedł do mnie. Ogólnie mogę stwierdzić, że jeśli ktoś wyszukuje taniego i solidnego wyposażenia do łazienek to ja polecam Globalsanit. Na pewno będziecie zachwyceni.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015