#2014-01-15 09:09:08 

cysterna1992

Użytkownik

#2014-01-15 10:52:18 

kejs

Użytkownik

Ja załatwiałem w życiu sporo pogrzebów i muszę napisać, że jest to ogromnym wyzwaniem. Powinno się głównie pozałatwiać wszelkie formalności, słuchajcie, latania jest od groma. By postawić pomnik utworzony z kamienia, trzeba pójść do rzetelnego poznańskiego zakładu kamieniarskiego. Pomnik, który wspólnie z rodziną postawiliśmy mojej matce, która umarła na serce, jest wyrazem naszego uczucia do niej.
#2014-01-15 11:09:48 

studnia

Użytkownik

Powinnam przyznać się, że w ogóle nie organizowałam pogrzebu, dlatego nie wiem, czy sporo należy się przy tym nabiegać. To dla mnie samej całkowicie nieznany temat. Pamiętam, że, kiedy odeszła z tego świata moja babcia, mama poszła do kamieniarza, który oferował poznańskie nagrobki, było to ogromne przeżycie dla mojej matki. Ja babci już zupełnie nie mam w pamięci, ponieważ było to sporo lat temu.  
#2014-01-15 12:09:00 

kejs

Użytkownik

Jedni sądzą że przygotowywanie pogrzebu to łatwa sprawa, inni uważają że wprost przeciwnie. Ja jeszcze nie mam wyrobionego zdania na ten temat gdyż moi rodzice są stosunkowo młodzi a pogrzebem babci zajmował się ojciec. Bardzo lubię wizyty na cmentarzu gdyż jestem wielbicielem pięknych grobów. Jak się odbywa regularne spacery po cmentarzu, można sobie popatrzeć na rozmaite grobowce. W sumie ciekawe jakie są ceny usług kamieniarskich w Poznaniu. Ja bym bardzo chciał być pochowany w jak najbardziej estetycznym grobie. Marzy mi się żeby na tym grobie zawsze były świeże kwiaty, ale póki co to tylko marzenie bo obecnie to nawet nie mam jeszcze potomstwa  
#2014-01-15 12:37:55 

charlie

Użytkownik

Raczej nie biorę udziału w pogrzebach ale sądzę że to złożona sprawa przygotować coś takiego. Nie znam poznańskich kamieniarzy i mam nadzieję że jeszcze długo nie poznam. Pogrzeb kogoś z najbliższej rodziny to musi być potworna rzecz. Nawet jak się nie organizuje takiej uroczystości na pewno człowiekowi jest niesamowicie smutno.  
#2014-01-15 13:35:54 

Poznańczyk14

Użytkownik

Różnie bywa z przygotowywaniem pogrzebów, czasami to bywa łatwe a czasem naprawdę ciężko wszystko załatwić. Podobnie jak w innych miejscowościach w Poznaniu dokonuje się ekshumacji, jeśli taka jest wola rodziny zmarłej osoby.  
#2014-01-15 15:19:07 

śluza

Użytkownik

Przygotowywanie pogrzebu to jest coś co niestety przerasta moje możliwości organizacyjne. Organizowałem już kilka pogrzebów lecz zawsze ktoś pomagał mi przy realizacji niezbędnych formalności. Z pozoru wydaje się, że organizacja czegoś takiego nie wiąże się z jakimś dużym stopniem trudności. Ale tak naprawdę jest mało czasu a strata bliskiej osoby powoduje że człowiek odczuwa prawdziwą rozpacz. Kiedy odchodzi osoba która była dla nas kimś ważnym codzienność staje się czymś trudnym do zniesienia. Nie potrafimy skupić się na własnych obowiązkach a jednocześnie wiemy że utraciliśmy osobę której nikt nie będzie w stanie zastąpić. Mam małą ilość przyjaciół, być może dlatego właśnie rodzina jest dla mnie największą życiową wartością. Wklepcie sobie w Google hasło: Granit-Art: korzystne ceny nagrobków jeśli nie orientujecie jaką mają formę nowoczesne stylowe nagrobki.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015